Spotkanie z prof. Januszem Kaweckim

Nowy cykl w Klubie Wtorkowym

Mielizny, przemilczenia i manipulacje mass mediów. Spotkanie z prof. Januszem Kaweckim

Nowa polska specjalność naukowa – mechanika polityczna

Oddalenie przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie skargi na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o odmowie przyznania Telewizji Trwam miejsca na tzw. multipleksie rodzi pytanie, czy w Polsce mamy już do czynienia z monopolem informacyjnym partii rządzącej. Czy nie powielamy sytuacji, kiedy konstytucja PRL mówiła, że papier gazetowy i drukarnie stanowią własność ludu pracującego miast i wsi, ale w praktyce dysponowali nimi wyłącznie funkcjonariusze PZPR?

O ograniczeniach obecnie narzucanych mediom katolickim w Polsce mówił w krakowskim Klubie Wtorkowym prof. Janusz Kawecki z Politechniki Krakowskiej, przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja, współpracownik tej rozgłośni oraz Telewizji Trwam i Naszego Dziennika. Drugim wątkiem spotkania był obecny stan edukacji w Polsce.
więcej –»

RELACJA FILMOWA