Młodzi w mediach / 21 luty 2012

Dziś gośćmi Klubu Wtorkowego byli: Wojciech Mucha oraz Dawid Wildstein - dziennikarze Gazety Polskiej Codziennie.

Spotkanie prowadził Adam Kalita.

Edukacja stadionowa

Do krakowskiego Klubu Wtorkowego (wtorek, 21 lutego 2012, „Imbir”, ul. św. Tomasza 35) zawitała młodzież, tj. Wojciech Mucha i Dawid Wildstein, pierwszy 29, drugi 28 lat. Obaj są od paru miesięcy dziennikarzami Gazety Polskiej Codziennie. Mieli opowiedzieć Klubowi, jak na prawicy czują się młodzi.
     Bo na punkcie młodzieży prawica ma prawdziwy kompleks. Nie dość, że „starszych i mniej wykształconych” wytyka im platformerska propaganda, to zewsząd i po drugiej stronie słychać biadolenia, że nie widać tam młodziaków, wiekowo dominuje kombatanctwo i „moher”, a w dodatku nie ma żadnego pomysłu, żeby to zmienić. Gołym okiem widać, że młodzież, generalnie, chodzi własnymi drogami, pije piwo, serfuje w Internecie i ani myśli robić sobie obciachu przez zadawanie się z prawicowymi. Stąd paląca potrzeba przeniknięcia jej mentalności, poznania przyczyn, dla których tak się dzieje. Szczególnie zaś, gdy mimo wszystko, w prawicowe oszołomstwo popadają ludzie przed trzydziestką.