Klub Wtorkowy, 10 stycznia 2012

W świecie internetu Adam Michnik kupił sobie Polskę na wyłączność. Jak to było możliwe?
Uczestnicy spotkania: Maciej Maciejowski, dyrektor ds. rozwoju produktu w onet.pl. Prowadzący: Józef Ratajczak

Druga afera orzełkowa? Chyba nie.

Spółka „Agora”, czyli Gazeta Wyborcza”, otrzymała od Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) prawo dysponowania domenami internetowymi polska.pl oraz poland.pl. Po upublicznieniu tego faktu wielu Polaków doznało przykrego uczucia, że w prywatne ręce przeszło kolejne dobro narodowe – nazwa naszego kraju w języku polskim i angielskim, pod którymi to hasłami umieszczać można w internecie przekaz dostępny w każdym czasie i w każdym miejscu na kuli ziemskiej.

Ujawnione przez media okoliczności transakcji, przywołane podczas spotkania w krakowskim Klubie Wtorkowym (wtorek, 10 stycznia 2012), przypominają jako żywo polskie, tzw. złodziejskie prywatyzacje majątku państwowego. Bo oto NASK, obecnie „resortowy” instytut badawczy, podległy Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego, pozbywa się części swojego, tj. państwowego majątku, na rzecz prywatnej firmy medialnej wspierającej partię rządzącą. Następnie nie podaje się do publicznej wiadomości warunków transakcji (tajemnica handlowa), a przy okazji dowiadujemy się, że dyrektor NASK Michał Chrzanowski jest byłym funkcjonariuszem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w stopniu pułkownika.
więcej–»

RELACJA FILMOWA